

načela mojega delovanja

1. etični vidik
Pri svojem delu sem zavezana etičnemu kodeksu Centra za integrativni razvoj ter etičnima kodeksoma EABP (Evropska zveza za telesno usmerjeno psihoterapijo) in EUROTAS (Evropska zveza za transpersonalno psihoterapijo), katerih član je omenjeni center, na katerem se izobražujem.
2. lastna integracija
Pri svojem delu se mi zdi ključno, da področja, na katerih podpiram klientke, zadostno integriram v prvi vrsti najprej v osebno izkušnjo in življenje. Iz tega razloga se redno nadalje izpopolnjujem in izobražujem, obiskujem lastno terapijo ter udeležujem rednih individualnih in skupinskih supervizij.
3. integrativni pristop
Na človeka gledam kot na večdimenzionalno bitje, ki vključuje telesno-energetski, emocionalni, mentalni in duhovni oz. transpersonalni del ter družbeno-kulturne, kolektivne in transgeneracijske vidike. Fizične in/ali psihološke simptomatike ne vidim kot “problema”, ki ga je treba “odpraviti”, temveč kot povabilo v odkrivanje globljih in običajno večplastnih vzrokov, zaradi katerih je do simptomatike sploh prišlo, ter v celostno obravnavo teh vzrokov.
4. transparentnost
Pri svojem delu visoko cenim transparentnost z vidika dometa lastnega dela in usposobljenosti ter odnosa med klientko in terapevtko. Na samem začetku skupaj s klientko jasno zastaviva pogoje sodelovanja in v primeru, da je problematika klientke zunaj mojega dometa, izkušenj ali usposobljenosti, ali pa je vzrok drugje, klientko ustrezno napotim dalje.
Med samim terapevtskim procesom sem vselej odprta za vsakršne povratne informacije klientke, njene dvome in pomisleke ter jo vabim, da jih tudi odprto in iskreno izrazi z namenom najugodnejše možne razrešitve. Povsem običajen del terapevtskega procesa so lahko tudi morebitni odpori. Če ti nastopijo, si skupaj s klientko prizadevam za njihovo premostitev in integracijo ter odkrivanje potencialov za rast in razvoj, ki se pogosto skrivajo za tovrstnimi odpori.
5. zaupnost
Pri svojem delu sem zavezana popolni zaupnosti glede kakršnih koli podatkov o klientki in njenega psihoterapevtskega procesa. Kar se zgodi v terapevtskem prostoru, ostane v njem. Menim, da je zaupnost eden od ključnih vidikov klientkinega občutka varnosti, ki je temeljen za ustrezen terapevtski proces.
6. opolnomočenje
Moje glavno vodilo pri delu je opolnomočenje klientke. V samem terapevtskem procesu si prizadevam biti klientkina empatična podpora, pri čemer pa je končni cilj, da klientka v sebi najde vire lastne moči. Cilj je, da klientka začne svobodno kreirati svoje življenje, ki je kar najbolj uglašeno z njenimi globokimi potrebami, lastnimi potenciali in življenjsko vizijo.
